Минають дні. Ми стали забувати, що є Чорнобиль, Прип’ять і Волинь… І є земля, яку не йдуть орати, Бо вона родить стронцій і полин… Пам’ятаймо, Чорнобиль не має минулого часу!

26 квітня 1986 року - чорний день в історії України, день, коли Чорнобиль став відомим усьому людству.Гірка, як полин, слава.Горем і болем увійшов в наше життя Чорнобиль, розділив долю людей на «до» і «після». Безлюдні вулиці Прип’яті, покинуті школи, дитячі майданчики, колючий дріт зони. Спогади мимоволі переносять до подій тридцятисемирічної давнини.Щороку 26 квітня в ОЗЗСО "Лідер" згадують хоробрість героїв, які пожертвували собою заради порятунку мільйонів! Алєксеєва А.В.,Бакаєва І.В.,Ільченко І.І.,Дмитрієва І.Г.,Киркеснер В.О., ЄрмолінаГ.М.,Александрова Т.М.,Ярош Ю.О.,Ібрагімова С.Ю. провели уроки пам'яті для учнів. Чорнобиль відлунює болем, який стихає впродовж кількох десятиліть. Ще сотні років буде тягтися чорнобильський слід крізь життя. І, усвідомлюючи всі наслідки страшної трагедії,ми дякуємо всім, хто дбає про безпеку на українських АЕС сьогодні!

Чорнобиль – це трагедія, що увійшла в історію, як техногенна катастрофа, як чорна дата, яку б хотілося назавжди стерти з пам’яті. Ту жахливу ніч із 25 на 26 квітня 1986 року, що змінила долі мільйонів людей, згадуємо вже 38 рік із болем у серці. На виховній годині "Пам'ятаємо про Чорнобиль" учні 4-В класу ознайомилися з правилами поведінки під час радіаційної небезпеки(класний керівник Попова Олена Віталіївна)

Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий. Сади цвітуть. В березах бродить сік. Це солов"їна опера, Ла Скала! Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік. Тут по дворах стоїть бузкова повінь. Тут ті бузки проламують тини. Тут щука йде, немов підводний човен, І прилітають гуси щовесни. Але кленочки проросли крізь ганки. Жив-був народ над Прип"яттю - і зник. В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник. Ліна Костенко Виховна година "Чорнобильський полин" та урок-візія "Тіні Чорнобиля" у 7-А класі(класний керівник Грузіна Наталія Вікторівна)

🕯Чорнобиль - скорбота пам'яті людської!🕯 ☢️26 квітня – знакова для України дата, яка вже 38 років нагадує людству про наймасштабнішу техногенну катастрофу в світовій історії. Вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС. ☢️Минають роки та десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей. Чорнобильська катастрофа – це одвічний біль і символ страждань України. ☢️Сьогодні ми віддаємо шану представникам усіх професій, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їх подвиг назавжди залишиться в пам’яті українського народу!!!

Сьогодні до Дня довкілля, яке відзначається 20 квітня, учні 4 класів закінчили вивчення курсу «Збережемо довкілля разом»! Їм було цікаво дізнатися багато нового та корисного від казкових друзів – Домовичка, Лісовичка, Краплинки, Повітрулі, Теплинки та Енергійка . Це дуже потрібна для майбутнього України справа - формування яскравих, активних та компетентних особистостей, лідерів боротьби із кліматичними умовами змінами та знавців екологічних проблем і, головне, – шляхів їхнього вирішення. Ми впевнені, що з їхньою допомогою в нашій державі стане більше екоактивістів та ековолонтерів, які дбатимуть разом про довкілля, щоб воно було здоровим і довго та віддано слугувало і нам, і майбутнім поколінням. На останніх заняттях діти дізналися про глобальні цілі сталого розвитку, зміни, яких потребує ваш стиль життя з огляду на сталий розвиток. Обговорили, що необхідно змінити в сім’ях, у школі, населеному пункті для досягнення цілей сталого розвитку. Ознайомилися з угодою, в якій європейські країни окремо для себе розробили план досягнення цілей сталого розвитку до 2050 року, уклавши між собою так звану «Зелену Угоду» (Green Deal). Країни не тільки встановили певні показники для зменшення впливу на довкілля та боротьби зі зміною клімату, а й визначили порядок їхнього досягнення Діти здивувалися, дізнавшись, що географічна карта Фінляндії зовсім не змінилася за останні 150 років та те, як поводяться із пластиковими пляшками в Норвегії. Учні отримали сертифікати від вчителів про проходження курсу "Збережемо довкілля разом». На завершення курсу своїм прикладом показали, як потрібно оберігати планету.

Сьогодні відбулася третя зустріч з майбутніми першокласниками.Маленькі чомучки із задоволенням виконували всі завдання: допомагали Капітошці вивчити дні тижня, малювали крапельку, танцювали, вивчали букву А, шукали зайві предмети та рахували. У нас цікаво, весело, пізнавально, емоційно, комфортно. Хто ще не приєднався до нас? Чекаємо на майбутніх першокласників 26 квітня о 17:00, щоб разом поринути в захопливу подорож до шкільного світу! Шановні батьки, раді будемо бачити ваших діточок у нашій онлайн-школі!

Сьогодні співробітники Краматорського районного управління в онлайн-форматі завітали до учнів 5 класу. Фахівці ДСНС провели урок безпеки. Особливу увагу приділили темі вибухонебезпечних предметів. Розглянули питання щодо дій про їх знаходження, що можна та що не можна робити з такими предметами. Сподіваємося, що сьогоднішнє спілкування з рятувальниками збагатить світогляд дітей, і принесе їм багато корисної інформації, яка знадобиться їм у повсякденному житті.

Щорічно, 19 квітня, у багатьох країнах світу відзначається гарне весняне свято, яке вже стало традиційним – День проліска.Свою історію воно веде з Англії, де було засноване в 1984 році. Узагалі у світі, залежно від кліматичної зони, проліски розквітають від січня до квітня. Це перші квіти, які з’являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом і дарують надію на краще. На жаль, сьогодні пролісок став жертвою «любові людської», його масово знищують на букети, а їх цибулини хижацьки викопують, тому сьогодні більшість видів пролісків занесено до Червоної Книги як вид, що зникає, збирати їх не можна. Наші учні початкової школи взяли участь в акції та обласному конкурсі "Збережи першоцвіти!". Вони закликають кожного берегти ці чудові квіти. Якщо вам захочеться придбати букетик цих красивих квітів, згадайте, що, купуючи їх, ви змушуєте браконьєрів до ще більш масштабного збору в наступні роки!