Виховна робота

Тиждень безпеки в інтернеті, який проводиться з 5 по 9 лютого, є важливою ініціативою, спрямованою на підвищення обізнаності про безпеку в інтернеті серед користувачів. За результатами досліджень соціологів, основна маса батьків не уявляє, чим займається їх неповнолітня дитина всесвітній мережі, які сайти відвідує, на яких чатах спілкується. Щоб інтернет був безпечний для дітей, батьки повинні уявляти, які небезпеки чатують на їхню дитину в інтернеті : -незаконний контент; -платні сервіси та послуги, які оплачуються окремо; -заклики до асоціальної поведінки, насильства й жорстокості; -пропаганда сексуальної експлуатації та суїцидальної поведінки; -спілкування на форумах і чатах із шахраями, аферистами й злочинцями під личиною доброзичливців; -примус до надання особистої інформації дитини або її сім'ї, яка може бути використана в злочинних цілях. До вашої уваги 10 основних правил безпечного користування інтернетом.
Історія державного прапору України
Вікторина «Державні символи України»





Онлайн-вікторина до Дня Незалежності
«Державні символи України та їх історичне походження»





Методичні рекомендації щодо проведення у 2020/2021 навчальному році ДНЯ ЗНАНЬ та ПЕРШОГО УРОКУ

Методичні рекомендації щодо проведення у 2020/2021 навчальному році
ДНЯ ЗНАНЬ та ПЕРШОГО УРОКУ

Кожного року 1 вересня українська громадськість відзначає День знань. Перше вересня – це не просто дата нового навчального року у всій країні. Це початок нових кроків до успіхів і поразок, перешкод і перемог. Державним святом його проголошено з 1 вересня 1984 року. Традиційно свято супроводжувалося урочистими заходами – шкільними лінійками, на яких були присутні всі учні, вчителі, запрошені гості. Із року в рік все більше українських шкіл знаходять альтернативу традиційним лінійкам на 1 вересня, замінюючи їх іншими заходами, активно ведуться пошуки нових форм його проведення.

Реформа Нової української школи передбачає, що вчителі, батьки та учні є партнерами у освітньому процесі. Свято нового навчального року  –  це можливість домовитися з батьками, бабусями, дідусями, іншими родичами про створення єдиного виховного простору. Дайте можливість батькам почуватися активними учасниками освітнього процесу: залучайте їх до підготовки, проведення та участі у всіх локаціях, довіряйте батькам, делегуйте частину обов’язків, дайте їм можливість на собі відчути всі принади вчительської праці.

Впевнені, що всі педагоги та директори закладів освіти – творчі, винахідливі, оригінальні, талановиті, креативні, і вони мають своє нестандартне бачення проведення цього свята.

Пропонуємо такі ідеї:

  1. Цікаві квести. Квести допоможуть яскраво та ефектно відсвяткувати День знань. Завдяки їх динамічності та ігровій формі початок навчального року можна перетворити на цікаве та захопливе змагання. Готуючи такі завдання, можна втілювати власні ідеї (наприклад, пов’язати завдання та різні навчальні предмети) або використати готові сценарії. Взявши участь у яскравих квестах, діти та їхні батьки зможуть виявити максимум знань та винахідливості. А ще всі присутні краще познайомляться одне з одним та знайдуть нових друзів.
  2. Майстер-класи та воркшопи. День знань має бути не лише цікавим, а й корисним. І щоб довести це, можна логанізувати серію майстер-класів та воркшопів для дітей і дорослих. Можна залучити батьків, які поділяться професійними знаннями чи розкажуть про свої хобі.
  3. Альбом шкільних вражень. 1 вересня – дуже емоційне свято! Цього дня хтось лише починає навчання в школі, а хтось вже готується до закінчення школи і дорослого життя. Тож запропонуйте присутнім зберегти святкові враження та емоції. Зробити це дуже легко, адже гаджети з камерою є ледь не в кожного. Так, можна записувати на відео святкові побажання та поради від батьків, дітей та вчителів. Крім того, влаштуйте фотозону та попросіть охочих робити святкові фото. Це може стати гарною традицією школи.

Указом  Президента України, 2020/2021 навчальний рік оголошено Роком математичної освіти в Україні, впродовж якого планується впровадити найбільш нагальні й потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Проведення Року математики має допомогти привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх громадян.

Пропонуємо добірку корисних посилань, які можна використати у підотовці Першого уроку:

  1. Веселий початок: що робити на перших уроках вересня, щоб крига скресла (https://nus.org.ua/articles/veselyj-pochatok-shho-robyty-na-pershyh-urokah-veresnya-shhob-kryga-skresla/?fbclid=IwAR1zTM-mvfjFrsVh2QIyXLiwGi353PtrDmhI1OEE8TruRohp8DtPUv9biM4)
  2. Ігри та вправи на розвиток комунікативних навичок (https://urok.in.ua/taxonomy/term/140/all)
  3. Як знайомитися з класом? (https://vseosvita.ua/news/ak-znajomitisa-z-klasom-4236.html )
  4. 12 фактів про математику та цікаві наукові знахідки (https://www.youtube.com/watch?v=6sQ9taGKU0o)
  5. Цікаві факти математики (https://www.youtube.com/watch?v=QYgH1lRkY1E)
  6. Чому потрібно вивчати математику. Вислови відомих людей про математику (https://www.youtube.com/watch?v=ghXdayQ4kho)
  7. Роль математики в житті людини (https://www.youtube.com/watch?v=Xhzu2Yjo2VA)
  8. Презентація “Математика у повсякденому житті” (https://naurok.com.ua/prezentaciya-matematika-u-povsyakdenomu-zhitti-39320.html)

 

День Конституции Украины 2018: красивые открытки и поздравления ...






Згідно з Указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, з метою   всенародного   вшанування  пам'яті  синів  і  дочок українського народу,  полеглих   під   час   Другої світової війни, 22 червня щорічно відзначається як  День  скорботи  і  вшанування  пам'яті  жертв  війни  в Україні.
Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина та її союзники атакували радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова частина Другої світової війни. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.
Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців. Через це Україна зазнала великих людських і матеріальних втрат. Зокрема, на її території загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, із них цивільного населення  –    близько 5 млн. жінок, старих, дітей. 2,2 мільйона українців було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини. 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
Великих людських втрат зазнав за часи Другої світової війни Донецький регіон. За переписом 1939 року на території нашої області мешкало 3,1 млн осіб. На 1 грудня 1943 року населення становило близько 1,577 млн. мешканців. тобто скоротилося на 1,5 млн. осіб.
Зокрема, за часи нацистської окупації на території Донецької області функціонувало 47 таборів радянської військовополонених. Через погані умови утримання смертність серед військовополонених була надзвичайно високою.
Протягом 1941-1942 років було знищено 25 133 осіб – більше третини довоєнної чисельності мешканців Донеччини єврейської національності.
Під час Другої світовой війни остарбайтерами стали понад  252 239 донеччан, або 8% від населення області у 1939 році.

Тому цього дня 22 червня вшануймо пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!

З Днем Вишиванки 2020 / dobroanim.com

krystynopil.info

З днем вишиванки привітання / maximum.fm


Методичні рекомендації  Українського інституту 

національної пам’яті до75-річчя депортації кримськотатарського народу 

До 75-річчя депортації кримськотатарського народу

Методичні розробки для проведенняєдиного уроку до Дня пам’яті депортації кримських татар

Презентація «Червоні жорна»

Відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Матеріали для опрацювання


День пам'яті і примирення: як в Україну прийшла ця дата


Лист до тата







Шановні класні керівники!
Згідно з  наказом Президента України від 19.04.2003 №339/2003 «Про День Європи», розпорядження голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 03.04.2020 року № 341/5-20 «Про підготовку та відзначення в Донецькій області Дня Європи у 2020 році»  необхідно провести заходи з відзначення Дня Європи дистанційно.  Пропоную виставити на власних блогах та сторінках у Фейсбуці інформацію про європейські країни, запропонувати учням відповісти на питання вікторини, продивитись відео, а також власноруч зробити фотоколажі, малюнки, презентації й виставити іх роботи на своїх блогах.

Матеріали для використання


Питання і Відповіді








З 17 березня по 16 вересня 2020 року реєструйся і бери участь у Євровікторині про ЄС.
Перевір свої знання про Європейський Союз та змагайся за подарунки від Представництва ЄС в Україні.




Відеомандрівки країнами Європи



Немає коментарів:

Дописати коментар