День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято стало символом справжньої мужності, героїзму і відваги. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Ми вітаємо всіх військовослужбовців України, всіх доблесних і хоробрих чоловіків та жінок, які потужною стіною захищають свою рідну Україну від окупантів! Спокій наших домівок, спокій близьких — у ваших надійних, сильних руках. Напередодні свята гімназисти на уроках мистецтва разом з вчителем Жук Т.А. створювали вітальні листівки для наших мужніх воїнів-героїв. Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність...Бажаємо всім захисникам України повернутися до рідних домівок живими та неушкодженими! Хай Господь береже кожного українського воїна. Україна пишається своїм військом. Слава Збройним Силам України! Слава Україні! #освітянський_фронт_Донеччини_Підтримай_ЗСУ #Краматорська_українська_гімназія_вітає_ЗСУ
5 грудня Україна і світ відзначають Міжнародний день волонтера. Від початку повномасштабного вторгнення рф волонтерський рух у нашій державі набув безпрецедентних масштабів. Волонтер – це покликання. Це люди, які простягають руку допомоги, коли складно. Лише в перші дні війни в Україні було створено близько 2 тисяч таких організацій. До волонтерського руху долучилося десятки тисяч людей. Кожен українець в душі волонтер, адже благодійні внески роблять мільйони жителів нашої країни. Волонтери щодня б'ються на своєму великому гуманітарному фронті. Щодня рятують, вивозять, годують, зігрівають – прискорюють таку жадану Перемогу. Краматорська українська гімназія вітає і дякує волонтерам за невтомну працю і допомогу!
3 грудня – день, який нагадує всім нам, що серед нас є люди, котрі потребують особливої уваги і турботи, це – Міжнародний день інвалідів.На превеликий жаль, кількість людей з обмеженими фізичними можливостями з кожним роком зростає… Ці люди, як ніхто, потребують нашої уваги і допомоги. І не тільки держава має дбати про цих людей: кожен з нас має глибоко усвідомлювати наскільки важлива наша підтримка. Саме тому класні керівники нашої гімназії сьогодні проводили виховні години «Толерантне ставлення до людей з особливими потребами»,"Відкрий серце для добра","Можливості – обмежені, таланти – безмежні".Учні зробили висновок, що толерантність кожного з нас, милосердя та увага допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.
1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема.У Краматорській українській гімназії пройшли тематичні заходи, години спілкування, інформаційні хвилини «Скажемо наркоманії та СНІДу- НІ» , під час яких діти більше дізнатись про СНІД, способи передачі цієї страшної хвороби.Гімназисти переглянули фільм та провели вікторину «Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД?»,отримали Сертифікат за виконання вправи "безпечно - ризиковано" від Управління освіти Краматорської міської ради.Ця вправа допомогла розібратися, чи добре розуміємо ризики зараження на СНІД. Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це проінформованість. Тож бережіть себе і будьте здорові!
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради спільної мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства , створити соціальний простір, вільний від насильства. Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій у Краматорській українській гімназії на уроках історії пройшла година пам’яті й скорботи «Голодомор – біль душі й пам’ять серця».Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія негідності. Голодомори» та «Де б ти не був – ушануй померлих від голоду!». Ці уроки запам’яталась усім завдяки пережитим емоціям: суму, жалю й співчуття, - які відчувалися у кожному слові й русі її учасників.
26 листопада 2022 року в Україні й світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики, адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів, — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно демонструють нам всім, що дуже важлива жива пам'ять про всіх жертв. Саме тому Краматорська українська гімназія закликає українців приєднатися до акції "Запали свічку". Де б ви не були: удома, у будь-якому регіоні України чи за кордоном, увечері 26 листопада о 16:00 потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.
21 листопада в Краматорській українській гімназії долучилися до відзначення Дня Гідності та Свободи - події, що розділила наше життя на "до" і "після". Сьогодні ми вшановували тих, хто в листопаді 2013 року, дивлячись в очі смертельній небезпеці, сміливо, уголос, заявив про європейський вибір, право українців на гідне життя та свободу. Учителі історії Щербак В.Ю.,Савчук О.А., Орисенко Г.Л., педагог-організатор Ярош Ю. О. та класні керівники провели для 1-11 класів тематичні уроки "Історія революції гідності","Україна-країна нескорених". Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномосштабного вторгнення рф, яке було розпочато 24 лютого.Україна знову бореться за свою свободу й незалежність, захищаючись від агресора. Ми витримаємо! Ми вистоїмо! Ми все подолаємо! Пересилимо. Переживемо. Переможемо! З Днем Гідності та Свободи, шановні гімназисти, учителі, батьки! Слава Україні!
З 14 по 20 листопада в Краматорській українській гімназії пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.Сьогодні класні керівники провели Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому", метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях села та міста, заміських дорогах, у транспорті.
Учнівський та педагогічний колектив Краматорської української гімназії вітає наших талановитих учениць Рищенко Анну(11б)та Билим Олександру(10а),а також їх наставників Савчук І.Г. і Міщенко Н.А.з перемогою в міському етапі ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка.Бажаємо творчих злетів, успіхів,натхнення.
Розпочинається Тиждень безпеки дорожнього руху з 14 по 20 листопада. ❗️ Безпека на дорозі – спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху. На чому би ви не пересувалися: пішки, на автобусі чи автомобілі, велосипеді чи самокаті – ви маєте поважати інших і дбати про власну безпеку. 👉 Кожен пішохід і велосипедист може вжити заходів, щоби бути більш помітним у темряві, кожен кермувальник – дотимуватися безпечної швидкості, зважати на знаки. Пам’ятайте: через нові виклики, спричинені повномасштабною війною, всі екстрені служби працюють із великим навантаженням. Допомогти їм, намагаючись уникати аварій на дорогах, – може кожен. Дотримуйтеся цих простих порад, будьте уважними і дбайте про себе!
13 листопада - Всесвітній день доброти (World Kindness Day) - день неймовірного тепла, турботи , взаєморозуміння та взаємодопомоги. Напередодні в Краматорській український гімназії учитель німецької мови Бодик Л.А. провела онлайн-урок " Урятує світ лиш доброта". Педагог та діти разом дійшли висновку, що добро - це одна з найбільших цінностей нашого життя. Бажаємо, щоб кожна людина у світі озброїлася добрими почуттями, милосердям, любов'ю й стала справжнім воїном добра, який буде нести мир, любов і світло. Тож даруйте добро від щирого серця!!
13 листопада – Міжнародний день доброти. Учні Краматорськоі української гімназії долучились до добрих справ. Від щирого серця кожен дарував добро. Гімназисти мали можливість підсумувати, які добрі справи вони зробили, кому допомогли, сказали хороші слова, підтримали тих, кому це потрібно. Про добро можна багато й красиво розповідати, говорити, мріяти. Але слова не принесуть жодної користі, якщо добрі справи не втілювати в життя, якщо гарні слова залишаться лише словами. Кожна людина може й повинна в собі зрощувати доброзичливість. Якщо хочеш щирих стосунків, то пам’ятай ,що добро починається з тебе!
9 листопада щорічно в Україні відзначають День української писемності та мови. У Краматорській українській гімназії долучилися до святкування цієї дати :виховні години,мовознавчі та інтелектуальні ігри, участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, малювали,складали кросворди,проводили конкурс декламування поезії про мову, зробили цей день яскравим, насиченим і творчим. Вітаємо всіх зі святом і бажаємо бути справжніми моволюбами, берегти й розвивати рідну мову, захищати її та обов'язково говорити нашою солов'їною!
Підписатися на:
Дописи (Atom)












































