Інформація для батьків. До Всесвітнього тижня імунізації Міністерство охорони здоров’я України нагадує про календар щеплень — графік, згідно з яким дітей та дорослих вакцинують від небезпечних інфекцій. В Україні всі діти мають обов'язково отримати щеплення. Подбайте про себе та рідних. Вакцінація рятує життя

24-26 квітня 2025 року у м. Запоріжжя відбулася ІV Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність». Учні 11 класу, вихованці гуртка "Крок до науки" ОЗЗСО "Лідер" Краматорської міської ради Донецької області Мацюра Анастасія, Ольховський Герман і Тітенко Діана (кер. Мельник Ірина Романівна) презентували доповіді на секції «Усна історія російсько-української війни». Наші старшокласники відповіли на поставлені питання й отримали схвальні відгуки від організаторів заходу за актуальність і глибоке розкриття обраних тем дослідження, за високий рівень презентації та проявлені пошуково-дослідницькі навички. Спасибі організаторам цього чудового заходу з національного-патріотичного виховання учнівської молоді, а Щербак Вікторії Юріївні за підтримку юних доповідачів. Дякую Анастасії, Діані та Германові за гідне представлення нашого навчального закладу й Донеччини на Всеукраїнській конференції в Запоріжжі.

🌟 Наші майбутні першокласники — неймовірні! 25 квітня відбулася вже четверта зустріч. Цього разу маленькі мандрівники вирушили у захопливу подорож лісом. Діти знайомилися з комахами та птахами, уважно слухали спів пернатих мешканців і відгадували, хто саме співає. Не обійшлося без веселих ігор: малюки грали у хованки , рахували мешканців лісу, танцювали перед екранами та створювали свої яскраві малюнки. 🎨✨ Наші маленькі дослідники були активними, допитливими й надзвичайно емоційними! Ми з нетерпінням чекаємо нових зустрічей і пригод!

А ти сій квіти... Навіть,якщо завтра - кінець світу. Сади садок.Хай виростає до зірок. Служи землі.Цінуй,люби, лілей. Вона віддячить дітям І всім,хто хоче й вміє ВІЛЬНО ЖИТИ. На добру пам'ять рідній Alma mater від випускників.

Минуло вже 39 років, а чорний день 26 квітня 1986 року й досі непокоїть людство. Чорнобильська аварія стала для нас страшним уроком, за який заплачено надзвичайно високу ціну. У 4-Б класі було проведено тематичну годину пам’яті, присвячену цій трагічній даті. Учні дізналися про причини аварії, обговорили її наслідки для природи, здоров’я людей і майбутніх поколінь. Особливу увагу приділили розповіді про місто-привид Прип’ять — колись сучасне та квітуче, а нині покинуте й мовчазне. Нехай ця трагедія ніколи не повториться, а пам’ять про героїв Чорнобиля вічно живе в наших серцях.

Напередодні 26 квітня класний керівник Алексєєв І.Ю. провів для учнів 8-В класу годину спілкування, присвячену подіям на Чорнобильській АЕС. Під час заходу говорили про те, як саме сталася аварія, які були її наслідки та чому Чорнобильська катастрофа стала однією з наймасштабніших техногенних трагедій в історії людства. Учні дізналися 16 маловідомих фактів про Чорнобиль, які викликали жваве обговорення. Окремо обговорили, хто такі сталкери, чому вони потрапляють у Зону відчуження, чим їх приваблює Прип’ять і яка небезпека криється за такими мандрівками. Година спілкування пройшла у форматі відкритого діалогу, і допомогла учням глибше усвідомити значення трагедії, яка змінила хід історії.

🕯 Година спілкування "Чорнобиль. Пам'ять та біль" У 3-Б класі пройшла година спілкування, присвячена трагічним подіям Чорнобильської катастрофи. Діти дізналися про те, що сталося 26 квітня 1986 року, хто такі ліквідатори та чому Чорнобиль — це не лише про трагедію, а й про мужність, жертовність і надію. Учні переглянули відео, обговорили про важливість пам’яті. 💛 Навіть наймолодші мають знати про те, що пережила Україна, аби берегти її сьогодні.

☢️ 26 квітня — 39-ті роковини Чорнобильської трагедії Цей день — не просто дата в календарі. Це пам’ять про тих, хто першим став на шлях вогню, щоб зупинити невидиму загрозу. Це вдячність ліквідаторам, шана постраждалим, і застереження для майбутніх поколінь. Напередодні, у 6-А класі пройшла година спілкування, присвячена Чорнобильській трагедії. Учні: 🔹 дізналися, що таке атомна електростанція; 🔹 розглянули, як виглядає ядерний реактор; 🔹 обговорили значення подій 1986 року; 🔹 перевірили свої знання у вікторині; 🔹 і, найголовніше, вшанували памʼять загиблих хвилиною мовчання. Це була не просто пізнавальна зустріч — це був урок пам’яті, вдячності та відповідальності.

🕯 Щоденна хвилина пошани. 9:00. Щоранку о 9:00 Україна завмирає на хвилину. Це — хвилина мовчання. Хвилина вдячності. Хвилина пам’яті. Ми вшановуємо Героїв, які віддали своє життя за нашу свободу. У цю мить ми єдині — у тиші, в думках, у серцях. Не забудь. Зупинись на мить. Помовчи. Віддай шану.

🔧 Сьогодні відбулася профорієнтаційна зустріч для учнів 11-х класів з представниками Кафедри підйомно-транспортних машин і обладнання НТУ "ХПІ"! 👷‍♂️ Говорили про те, як механіка змінює світ — від стародавніх пірамід до сучасних хмарочосів! 🌍 Учні дізналися : ✔️ як обрати університет і що варто знати про вступ-2025; ✔️ спеціальності з державною підтримкою; ✔️ програму подвійних дипломів з Магдебурзьким університетом; ✔️ можливості участі в обмінах Erasmus+; ✔️ перше працевлаштування ще під час навчання. 🎯 Також всіх запросили на онлайн-вікторину "Від піраміди до хмарочоса – механіка, що змінює світ" — захоплива подорож у світ машин, які будують міста та рухають матеріали. Переможці отримали подарунки. Дякуємо НТУ "ХПІ" за цікаву і корисну зустріч! 🙌

23 квітня в 2-А класі пройшла година спілкування "Щеплення - твій суперзахист від хвороб!" Обговорили з дітьми важливість щеплень, познайомились з поняттям "колективний імунітет", подивилися мультфільми про необхідність іммунізації.