Наші чотирикласники продовжують брати участь у проєкті "Енергоефективні школи:нова генерація".На 12 та 13 занятті за темою «Основи ресурсозбереження» дізналися про такі важливі речі, як: - ще одне джерело забруднення довкілля – цифрові відходи; -як утворюються цифрові відходи ; - як вони ховаються в куточках наших пристроїв та займають місце для зберігання, роблять їх повільними, унаслідок чого споживається ще більша кількість енергії; - щороку Інтернет та його допоміжні системи виробляють 900 млн тонн вуглекислого газу; - попрактикувалися у видаленні з ґаджетів зайвої й непотрібної інформації. -обговорили, що люди залишають велику кількість побутових відходів; -звернули увагу, що сміття потрібно сортувати; - розглянули, що потрібно робити, щоб побутових відходів ставало менше й вони не забруднювали довкілля; -попрактикувалися у виборі дійсно потрібних речей ( без яких не можна обійтися); -обговорили, як можна використовувати старі речі, і дійшли висновку,що кожен із нас може зменшити свій “внесок” в екологічну катастрофу.
"Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає", -під таким гаслом пройшли уроки в 7-В та 9-В класі,присвячені дню народження відомої поетеси Лесі Українки. Під час уроку Ібрагімова Світлана Юріївна розповіла багато цікавого про життя письменниці: як вона творила прекрасну поезію, неповторні драми, перекладала, збирала фольклор, перемагаючи важку хворобу, займаючись самоосвітою та саморозвитком. Хочеться, щоб саме сьогодні ми ще раз усвідомили, ким для нас є Леся Українка, торкнутися її великого й полум’яного Слова, ніжних струн її безсмертної душі.
Цьогоріч виповнюється 153 роки з дня народження української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинський (нині Звягель) на Житомирщині. Вірші Лесі Українки (справжнє ім’я якої Лариса Петрівна Косач-Квітка) – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. У своїх поезіях Леся Українка, попри важку хворобу, ніколи не нарікала на свою долю, а продовжувала боротися постійно. Вірші Лесі України знає кожен українець, адже її слова влучали в саме серце несправедливості. Поетеса залишила нам твори, які й нині дарують надію та є дороговказом у житті. Напередодні дня народження письменниці Попова Олена Віталіївна для 4-В класу провела цікавий квест"Дізнайся про Лесю Українку",під час якого, виконуючи завдання, діти дізналися цікаві факти про життя відомої поетеси.
#ВИСТОЯЛИ_ПЕРЕМОЖЕМО Виховна година у 7-Б класі. 2 роки тому наше життя розділись на до та після, сьогодні рівно 2 роки від початку повномасштабної війни! Шануємо тих, хто загинув за нашу свободу та памʼятаємо невинних жертв агресії рф. 🇺🇦Ми обовʼязково Переможемо! Нас не зламати! Наша сила – в єдності та вірі в майбутнє!
Щороку Мала академія наук України (МАН) організовує масштабний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт. Він дає учням можливість продемонструвати свої знання, уміння та здібності в різних наукових галузях, а також отримати цінний досвід та визнання. 17-18 лютого 2024 року в "Донецькій обласній Малій академії наук учнівської молоді" відбувся II (обласний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. На ньому гідно представили свої роботи Мацюра Анастасія, учениця 10-А класу (секція «Кримськотатарська гуманітаристика»), і Тітенко Діана, учениця 10-Б класу (секція «Історичне краєзнавство»). Дівчата посіли ІІІ місця. Науковим керівником юних дослідниць є вчитель української мови та літератури Мельник Ірина Романівна, яка підготувала 11 переможців цього конкурсу. Щиро вітаємо наших талановитих старшокласниць та їхнього наставника. Бажаємо подальших успіхів у науково-дослідницькій діяльності!
Мова — краса спілкування, Мова — як сонце ясне, Мова — то предків надбання, Мова — багатство моє. Мова кожного народу —неповторна і своя. Протягом дня на уроках англійської й немецької мов Якушина А.В., Бодик Л.А., Дмитрієва І.Г., Соломка Л.І. провели тематичні уроки до Міжнародного дня рідної мови (англ. International Mother Language Day).Мов у світі багато. Україна – європейська держава, а в Європі майже у всіх країнах можна знайти співрозмовника, який володіє англійською чи німецькою мовою! Адже, як влучно зазначив відомий німецький філософ і письменник Йоганн Вольфганг фон Гете, скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина.
Велична, щедра і прекрасна мова, Прозора й чиста, як гірська вода, — То України мова барвінкова, — Така багата й вічно молода. Вона, як ніжна пісня колискова, Заходить в серце й душу з ранніх літ, Ця мова, наче пташка світанкова, Що гордо лине в свій стрімкий політ. Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.На уроці української мови Якушенко Галина Леонідівна провела вікторіну "Як ти знаєш рідну мову?",під час якої діти змогли перевірити свої знання
Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько, А лиш камінь має. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як улюблений народний символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Традиційно 21 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови в нашому закладі була проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами й серцем до материнської мови - найкращої, найсвятішої, найріднішої. На уроках зарубіжної літератури Шелкова Катерина Олександрівна провела для 5-В класу захід "Мова -духовний скарб нації",7-А класу -"Нас єднає мова!", для 8-А класу-"Мова-це важливо!", 9-В класу-"Мово рідна,слово рідне!".
Підписатися на:
Дописи (Atom)
-
Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерст...
-
25 лютого 2021 року вся Україна святкує визначну дату - 150 років від дня народження Лесі Українки, геніальної української поетеси, духовног...