У межах Місячника цифрової грамотності члени педагогічного колективу Краматорської української гімназії зареєструвалися на платформах "Дія.Цифрова освіта" та "Всеукраїнська школа Онлайн" та пройшли Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність) й 70 відсотків педагогів отримали сертифікат. Крім того, вчителі відеоролики та фільми "Електронний підпис","Кіберяни", "Обережно, кібершахраї!", серіал для батьків"Безпека в Інтернеті", "Основи кібергігієни", "Як громаді стати цифровою".
26 листопада 2021 року в Краматорській українській гімназії вшановували пам'ять жертв Голодоморів. До цієї скорботної дати вчителі історії провели тематичні уроки, педагогом-організатором Ярош Ю.О. було підготовлено радіолінійку, під час якої хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх жертв Голодоморів - організованого сталінським режимом геноциду проти українського народу. Для учнів 10-11 класів заступником директора Мацюрою О.О. було проведено виховний захід "Вогонь скорботи в серці навіки". У гімназійній бібліотеці оформлено тематичну виставку, присвячену Голодомору 1932-1933 років. 27 листопада о 16-00 закликаємо всіх учнів, педагогів, батьків приєднатися до Всеукраїнської акції "Запали свічку".
У межах акції "16 діб проти насильства" в Краматорській українській гімназії було проведено низку заходів, що спряють формуванню в дітей високих моральних цінностей, активної життєвої позиції, небайдужості та неприйняття всіх видів насильства. Гімназисти мали можливість ознайомитися з виставкою, підготовленою КТД "Молодь проти насильства", узяти участь у тренінгу "Гендерні стереотипи". Лідери учнівського самоврядування приєдналися до створення унікального маніфесту проти домашнього насильства. Гімназисти - члени гуртка "Форум-театр", зняли мотиваційний відеоролик, у якому закликають бути небайдужими одне до одного, реагувати на жест-прохання про допомогу або попередження про домашнє насильство.
Протягом тижня, з 15 по 19 листопада, для учнів 8-11 класів Олеся Чернишова та Олексій Цикаленко провели тренінг "Прокачай свою мрію" у межах проєкту Y1317 від національної дитячої ради (Y1317 ‒ Всеукраїнський освітній проєкт з розвитку навичок успішного життя (англ. "life skills") для дітей та молоді 13-17 років). Під час тренінгу діти глибше замислилися про те, як із мрії зробити мету та спланували найперші кроки її досягнення. Для старшокласників це була гарна можливість спробувати будувати свою життєву траєкторію відповідно до інтересів, уподобань та здібностей.
19 листопада в Краматорській українській гімназії долучилися до відзначення Дня Гідності та Свободи - події, що розділила наше життя на "до" і "після". Сьогодні ми вшановували тих, хто в листопаді 2013 року, дивлячись в очі смертельній небезпеці, сміливо, уголос, заявили про європейський вибір, право українців на гідне життя та свободу. Під час радіолінійки хвилиною мовчання вшанували пам'ять про всіх тих, хто віддав своє життя за гідність і свободу нації. Учителі історії Щербак В.Ю.,Савчук О.А. Каргаполова Н.П. провели для 6-11 класів тематичні уроки "Історія революції гідності", "Революція гідності:8 років потому". До цієї визначної дати було оформлено тематичні полички,стенди, виставку тематичної літератури в бібліотеці. З Днем Гідності та Свободи, шановні гімназисти, учителі, батьки! Слава Україні!
Питання безпеки дорожнього руху є дуже актуальними, адже кількість ДТП на дорогах України щороку збільшується. На жаль, серед постраждалих дуже багато неповнолітніх громадян. З метою профілактикити ДТП у місті було організовано Тиждень безпеки дорожнього руху, у межах якого в Краматорській українській гімназії було проведено лекції "Безпечна дорога додому","Правила дорожнього руху",тематичні заняття"Безпека на дорозі - безпека життя", гра "Перехрестя" від старшого інспектора ВЗГ БПП в м. Краматорськ та Слов'янськ УПП у Донецкiй області ДПП, ст. лейтенанта поліції Шушпанова Дмитра. Представниками учнівського самоврядування було знято соціальний відеоролик, а для наймолодших гімназистів організовано виставку дитячих малюнків та на виховних годинах перегляд мультфільмів про безпеку дорожнього руху.
16 листопада в Краматорській українській гімназії відзначали Міжнародний день толерантності. Учнівським самоврядуванням нашого закладу було підготовлено та проведено радіолінійку та круглий стіл «Лихослів’я – засіб розрядки чи пошукаємо альтернатив?». Гімназисти створили Дерево толерантності, яке символізує собою життя, мудрість, духовну культуру людства, поєднує небо й землю, містить у собі силу й міць. Цей універсальний символ став основою для вираження почуттів, адже на нього діти клеїли власноруч підписані долоньки з рисами характеру, які притаманні лише толерантним людям. 3аступник директора з виховної роботи Мацюра О.О. провела годину спілкування «Планета толерантності» для 2(6)-А класу, а учні зробили ланцюжок толерантності "Ми різні, але ми рівні". Практичний психолог Мартиненко К.Д. підготувала цікаве заняття з елементами тренінгу "Толерантність у кожному з нас" для 3-В класу початкової школи та 3(7)-Б та 4(8)-А класів.
13 листопада відзначається Всесвітній день доброти, ініційований волонтерським рухом « За доброту», що з‘явився в Японії 1997 року. У межах відзначення цього дня практичним психологом Мартиненко К.Д. для учнів Краматорської української гімназії було підготовлено цікавий матеріал з використанням цифрових ресурсів PADLET, на якому діти ділилися своїми думками на тему "Що для мене доброта?", "Добра людина - яка вона?", розповідали про свої найдобріші вчинки. Учні 4-х класів початкової школи, зайшовши за посиланням на платформу LearningApps, взяли участь в інтерактивній грі "З'єднай прислів'я про добро". Учні 1-3 класів переглянули чудові відеоролики про добро. Для учнів 1-х класів також було підготовлено інтерактивну гру. Проведені заходиь сприяють виховуванню в учнів доброти, чуйності, доброзичливості, милосердя, формуванню активної життєвої позиції, яка проявляється в дієвій допомозі тим, хто її потребує; виховуванню високих моральних якостей.
У межах Тижня енергозбереження в Краматорській українській гімназії було проведено низку заходів: учні взяли активну участь в конкурсі малюнків та опитуванні від Молодіжного центру управління з гуманітарних питань, разом зі своїми класними керівниками переглянули тематичні відеоролики та мультфільми. Проведені заходи сприяють формуванню в учнів життєвих компетентностей та цінностей, реалізації ідей сталого розвитку
Протягом тижня для учениць Краматорської української гімназії ГО "Дівчата" було організовано цікаві та пізнавальні онлайн-зустрічі "Здоров'я без сорому" з метою привернення уваги до проблеми збереження жіночого здоров'я з раннього віку, формування навичок гігієни в пубертатному віці. Дівчата мали можливість не просто прослухати лекцію, але й поставити питання, які виникають.
9 листопада щорічно в Україні відзначають День української писемності та мови. У Краматорській українській гімназії долучилися до святкування цієї дати: флешмоб- відеоконкурс поезій "Малюємо словом", виховні години, участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, літературна вікторина для учнів початкової школи, "Літературна сушка", у якій взяли участь юні талановиті поети та письменники-гімназисти, зробили цей день яскравим, насиченим і творчим. Вітаємо всіх зі святом і бажаємо бути справжніми моволюбами, берегти й розвивати рідну мову, захищати її та обов'язково говорити нашою солов'їною!
День боротьби з торгівлею людьми.
15 жовтня до Краматорської української гімназії завітала керівник Донецької обласної ліги професійних жінок Вікторія Касьяненко. Напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня, вона провела для гімназистів лекцію,а педагог-організатор Юлія Ярош з психологом Ксенією Мартиненко організували цікавий квест "Шукаєте роботу?Ви можете потрапити в рабство". Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть стати жінки, чоловіки та діти з метою примусової праці або сексуальної експлуатації. Щорічно жертвами цього злочину стають близько двох мільйонів людей, третина з яких - діти. За оцінками Міжнародної організації з еміграції, починаючи з 1991 року, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. З метою запобігання торгівлі людьми й проводяться просвітницькі заходи.
Тиждень "До Дня козацтва"
У Краматорській українській гімназії відзначали аж чотири найлюбленіших свята: свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисника України та День заснування УПА. Фотоквест, брейн-ринг у клубі інтелектуальних ігор "КЛІО", конкурс-огляд козацьких куренів, частування козацької старшини улюбленими українськими козацькими стравами, спортивні змагання "Козацькі розваги", зустріч із воїнами АТО в бібліотеці, Quiz Time "Із глибини віків" - це ті заходи, у яких протягом дня гімназисти брали активну участь. День був насичений і цікавий, у гімназії панував дух справжнього патріотизму, змагань та позитивні емоції. У Quiz Time перемогла команда 8-Б класу, а другий результат показала команда учнів 8-а класу,серед сьомих класів перемогу отримав 7-Б клас, а на брейн-рингу, квесті та "Козацьких розвагах" перемогла дружба. Учасники команд та вболівальники поринули в атмосферу свята, дізналися багато цікавого з історії козацтва. Пам'ять усіх загиблих захисників України гімназисти та вчителі вшанували хвилиною мовчання під час урочистої радіолінійки. Ми вітаємо всіх із прийдешніми святами! Хай Пресвята Богородиця своїм покровом захистить Україну-неньку, наших воїнів, пошле нам мир та процвітання!
А також, напередодні Дня захисника України, відбулася цікава зустріч гімназистів із представником Спілки ветеранів АТО Донбасу підполковником Люсіо Андрієм Віталійовичем. Наш земляк, родом із Краматорська, проходив службу в Криму, на військовому летовищі в Бельбеку, у складі Севастопольської бригади імені Покришкіна. Вийшов на материкову Україну після захоплення Криму. Він є одним із тих славетних Кіборгів, що захищали Донецький аеропорт. Зараз проходить службу в прикордонних військах. Андрій Віталійович цікаво розповідав про захоплення Криму, захист Донецького аеропорту, мужність наших кіборгів, підступність ворога, про загиблих побратимів. Гімназисти ставили багато запитань нашому герою й довго не хотіли розходитися під враженням від почутого. Ми щиро вітаємо нашого дорогого гостя зі святом і бажаємо йому міцного здоров'я, родинного щастя, мирного неба над головою та Божого захисту!
Підписатися на:
Дописи (Atom)
-
Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерст...
-
25 лютого 2021 року вся Україна святкує визначну дату - 150 років від дня народження Лесі Українки, геніальної української поетеси, духовног...