150 років від дня народження Лесі Українки!

25 лютого 2021 року вся Україна святкує визначну дату - 150 років від дня народження Лесі Українки, геніальної української поетеси, духовного лідера нашої нації. У Краматорській українській гімназії  активно долучилися до відзначення цього ювілею.  Святковий день розпочався загальною радіолінійкою. Силами учнів 1-11 класів було  підготовлено виставку малюнків за мотивами творів великої поетеси. Гімназисти взяли активну участь у флешмобі " Читаємо Лесю Українку", створили літературну відеомозаїку за кращими творами  геніальної доньки українського народу. Учні та вчителі початкової школи створили тематичну фотозону, провели тематичні уроки, під час яких малювали, переглядали відеопрезентації, виготовляли літературне дерево.  Найстарші гімназисти разом зі своїми вчителями підготували ліричну літературно-музичну вітальню  "Нехай мої струни лунають..." для учнів 8-11 класів. У гімназійній бібліотеці було презентовано виставку кращих творів Лесі Українки, а вчителями-предметниками проведено інтегровані уроки, присвячені її життю та творчості.  Наші святкові заходи - це лише маленька данина  генію та таланту, нескореності та мужності, силі духу та патріотизму видатної українки, що "мала в серці те, що не вмирає" - велику любов до людей, життя, Батьківщини, краси та мистецтва!

Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України


Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством освіти і науки України та громадською організацією «Фонд «Відкрита політика» починаючи з 2016 року проводиться активна робота щодо інформування дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, про умови та порядок вступу до освітніх закладів, що розміщенні на підконтрольних Україною територіях.


«Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України» 


«Вступ-2021 "Успішна історія Андрія з Донецька» 


«Вступ-2021 "Успішна історія Карини з Луганська» 

Крокуємо до школи разом! Інформація для батьків майбутніх першокласників.

          КРОКУЄМО ДО ШКОЛИ РАЗОМ
Шановні батьки майбутніх першокласників 2021-2022 н.р.,
які виявили бажання бути членами великої родини   
Краматорської української гімназії.

Сьогодні звертаємося саме до Вас і Ваших дітей!
На жаль, через загрозу поширення коронавірусу  та запровадження  карантинних обмежень ми не можемо зустрічатися з Вами очно. Тож сьогодні маємо  можливість поспілкуватися дистанційно.
Дехто з вас уже знайомий з нашим навчальним закладом, бо Ваші старші діти є гімназистами, декому вперше доведеться переступити поріг школи. У будь-якому випадку наступна інформація буде корисною для всіх.
У нашому закладі створено належні умови для комфортної роботи  педагогів, дітей та їх батьків. Освітній простір закладу працює на дитину та для неї. У  Краматорській українській гімназії затишно та безпечно. Ми пропонуємо своїм учням освітній досвід, який максимально розкриває їхній навчальний потенціал. Вони прямуватимуть шляхом, на якому стануть незалежними людьми з широким кругозором, навчаться критично мислити та легко вирішувати проблеми, а також розвиватимуть свої таланти.
Наша робота спрямована на підготовку учнів до майбутнього. Ми прагнемо виховати випускників з українським серцем і сучасними навичками, які:
·самостійно навчаються протягом всього життя;
знають свої сильні сторони;
гнучкі та легко адаптуються до змін;
відповідальні громадяни, які діють, керуючись морально-етичними чеснотами;
поважають права інших.
Ми приймаємо до Краматорської української гімназії не лише дитину, а й найближчих для неї людей — тата і маму, і бачимо батьків активними учасниками навчально-виховного процесу нарівні з учнями та вчителями. 
Шановні батьки! Прийом документів до першого класу  2021-2022 н.р. триває до 31 травня 2021 р.  Зарахування здійснюється відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.  (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.)
Ми плануємо провести  загальні збори для  батьків  у квітні 2021 р. 
Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?
Необхідно одному з батьків  надати:
заяву про зарахування,
копії свідоцтва про народження дитини, ІПН;
оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.
карта профілактичних щеплень
у разі наявності та за бажанням одного з батьків до заяви можна додати оригінал або копію висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитину чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації. Це потрібно лише для дітей з особливими освітніми потребами, аби школа відкрила інклюзивний клас.
До загальних зборів (орієнтовно квітень 2021 р.) просимо надати копії свідоцтва про народження дитини, ІПН, які Ви можете надати секретарю КУГ з понеділка по п’ятницю з 8.30- 16.00.
У 2021-2022 н.р ми плануємо  відкрити 3 класи. Навчальний процес будуватиметься  на засадах реформи НУШ,  типових освітніх програмах для учнів закладів загальної середньої освіти з метою забезпечення впровадження Державного стандарту початкової освіти. (За даним покликанням можна познайомитися зі змістом освітніх програм: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi/navchalni-programi-dlya-pochatkovoyi-shkoli- Типові освітні програми для 1-2 класів НУШ  )
Один клас (класовод Бакаєва Ірина Валеріївна) у 2021-2022 н.р. буде працювати за  програмою «Інтелект України»
Мета проєкту— навчити дитину бути успішною, навчити радіти життю.
Місія:
Сформувати майбутній інтелектуальний фонд нації за рахунок упровадження наукових досягнень та інноваційної практики в системі освіти України!
Цінності:
Лідерство.
Інновації та розвиток.
Професіоналізм та компетентність.
Ефективність.
Патріотизм.
Результативність .
Творчість.
Переваги:
Потужна науково-методична база.
Єдина масштабована програма в Україні.
Системний медико-психологічний супровід.
Науково-педагогічний проєкт «Інтелект України» працює в межах нормативно-правової бази України, згідно з чинним законодавством. Учні проєктних класів навчаються за спеціально розробленими навчальними планами. Навчальні програми та інші навчальні матеріали мають необхідні грифи Міністерства освіти і науки України та сплачуються за рахунок батьків дітей, що виявили бажання навчатися за даною програмою. (На сьогодні ця сума складає 240 грн. на місяць) Детальнішу інформацію Ви отримаєте на зборах, про які повідомимо згодом.
Дозвільні документи щодо впровадження програми, додаткову інформацію можна знайти тут:
Нормативна база з питань реалізації науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» в закладах загальної середньої освіти (pdf-file)
Лист Державної служби якості освіти України від 06.08.2020 № 01/01-23/929
Освітня програма початкової школи НПП «Інтелект України»
Роз'яснення МОНУ щодо зарахування дитини до школи.
Додаткові роз'яснення МОН щодо процедури зарахування: https://mon.gov.ua/ua/news/poryadok-zarahuvannya-u-1-j-klas-u-2018-roci-vidpovidi-na-najposhirenishi-zapitannya
Шановні батьки! Тож давайте крокувати у Країну Знань разом. Краматорська українська гімназія чекає   саме на  ВАС.
Розгорнуту інформацію щодо  створення умов для навчально-виховного процесу в закладі можна також знайти на сторінках  гімназійної онлайн газети  за покликанням: https://kug-online.blogspot.com
Цікавими будуть статті: КРОКУЄМО ДО ШКОЛИ РАЗОМ.
ПРОСТІР ОСВІТИ ДЛЯ СУЧАСНИХ УКРАЇНЦІВ . Розділ «НУШ»

День всіх закоханих.

Кохання - це море безкрає, кохання - це сонця жар, кохання - це шлях до раю, кохання - це Божий дар.
Саме цьому прекрасному почуттю присвячені шедеври світової музики, поезії, живопису, скульптури, бо про нього можна розповісти словами дивовижної пісні або пензля, вишуканої поезії або мелодії. 14 лютого у світі відзначають День святого Валентина - свято закоханих сердець. У Краматорській українській гімназії до цього дня учні 8-11 класів підготували цікавий творчий проєкт "Неймовірні історії про кохання". Зі сцени ми почули зворушливі, красиві, щасливі й нещасливі історії почуттів Ліни Костенко та Єжи Пахльовського, Володимира Сосюри, Квітки Цісик, Хюррем-Роксолани та султана Сулеймана, кардинала де Брикассара та Меґґі Клері, Хоми та Марії - героїв твору Івана Франка"Сойчине крило". Фінальним акордом до цього свята пролунала музична композиція гурту "Бумбокс" "Люди" у виконанні учнів 11-б класу, лейтмотивом у якій звучить думка про те,що людьми нас робить саме любов - найвище почуття, дане Богом. Тож кохайте та будьте закохані, даруйте тепло своїх сердець іншим - і тоді життя буде наповнене яскравими барвами й матиме сенс!

Тиждень безпечного інтернету.

У межах тижня безпечного Інтернету в Краматорській українській гімназії вчителями інформатики Грузіною Н.В. та Щербак Ю.В.  було проведено цікаві тематичні уроки та  заходи.  Учні 2-4 класів початкової школи переглянули й обговорили відеоролик "УВАГА! ІНТЕРНЕТ!". Під час уроку інформатики  визначили правила безпечної роботи в мережі та взяли активну  участь у грі "Вигадай свій нікнейм" . Гімназисти із задоволенням переглянули відеоролик про безпечну роботу в Інтернеті. Особливо сподобалася учням гімназії викликала ситуаційна гра "Що робити якщо..." Діти  визначили необхідні дії в разі виявлення кібернебезпеки. Із задоволенням шестикласники складали пазли з тематичними картинками та взяли участь у веб-квесті  "Безпечний Інтернет". Гімназійний психолог Мартиненко К.Д. провела тренінги "Протидія кібербулінгу" для учнів 7-х класів. А вправа-тренінг "Протидія кіберзалякуванню"  допомагала їм  сформувати необхідні практичні навички. Для учнів 8-9 класів   було проведено  уроки-тренінги "Як боротися проти кібербулінгу" та " Не піддавайтеся обману". Усі заходи сприяли формуванню життєвих компетентностей, практичних умінь та навичок.